JAUKŪS IR VILNONIAI MEZGIMO VAKARAI

Ilgais, lietingais bei vėjuotais žiemos vakarais nieko nėra jaukiau už garuojantį kvapnios arbatos puodelį bei krepšelį pilną spalvotų siūlų bei kyšančių virbalų. Mūsų sumanioji rankdarbių mėgėja Aistė Zubkauskaitė surengė du nepaprastai įdomius bei informatyvius islandiškų megztinių mezgimo vakarus. Visos, net ir patyrusios mezgėjos, sužinojo daug naujos bei naudingos informacijos apie islandišką vilną, jos savybes bei ypatybes. O ką jau bekalbėti apie naujas mezgimo technikas bei galimybes ir visokias kitokias gudrybes.
Pirmasis mezgimo vakaras įvyko spalio 31 d., kurio metu Aistė nuodugniai supažindino su islandiškų megztinių mezgimo pagrindais, atsinešė jau numegztų megztinių pavyzdžių, parodė kaip geriausiai užmegzti akis – aišku visur pažerdama įvairių mezgimo paslapčių perliukų – kaip gražiai išmegzti raštą, prijungti rankoves ir t.t. Kiekviena gavo ir megztinių mezgimo raštų bei didelį glėbį gudrių patarimų. Buvo ir daug juoko, ir kantrybės išbandymų, tačiau rezultatai buvo stulbinantys – visi išmoko pritaikyti įgytas žinias.
Antrasis mezgimo vakaras įvyko lapkričio 14 d. Jo metu jau visos buvo labiau įgudę, gerokai namie pasipraktikavę, tad šį kartą Aistė supažindino jau su žymiai sudėtingesne bei išmanesne mezgimo technika – kaip megzti dvi rankoves vienu metu. Vakaro linksmiausia dalis buvo mezgimas rankomis ir galutinis šio mokymosi proceso rezultatas, kuris įkvėpė įvairiems sumanymams kur, kaip ir kada minėtą mezginį būtų galima efektyviau panaudoti.
Dėkojame Aistei už suteiktas žinias, už kantrybę mokinant bei aiškinant. Lauksime naujų vakarų ir daugiau naujovių. IMG_1436

Comments are closed.