Iškilmingas M.K. Oginskio minėjimas

    20150927_130845     Vos viena diena vėliau, rugsėjo 27 d., Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“ iškilmingai paminėjo garsaus kompozitoriaus M.K. Oginskio 250 metų gimimo metines. Mykolas Kleopas buvo labai svarbi 18 amžiaus Lenkijos ir Lietuvos valstybės figūra. 2015-ieji Europoje paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais.

      Tikriausiai  daugelis turėjo gerokai pagalvoti ar net pasitelkti į pagalbą įvairias šiuolaikinio pasaulio technologijas, kad pasitikrintų savo žinių bagažą bei prisimintų, kas iš tikrųjų buvo tas M.K. Oginskis, kokiais nuopelnais jis pasižymėjo ir kokios buvo jo sąsajos su Lietuva.

      Norėdami sužadinti vaikų domėjimąsi, pasiruošimą šiam svarbiam minėjimui, atidavėme į vyriausiųjų mokinių rankas. Jie patys savarankiškai turėjo susirinkti medžiagą bei parengti pristatymą apie M.K. Oginskį. Vieną dalį pamokos skyrėme diskusijoms, kurios pranoko visus mokytojų lūkesčius, nes visi sugužėjo į klases kruopščiai pasiruošę pamokai, kiekvienas rado vis kitokios informacijos, todėl turėjome neįkainojamą galimybę aptarti labai platų M.K. Oginskio nuopelnų spektrą. Daugumai vaikų labai patiko galimybė pristatymą atlikti planšetėje, tačiau rašyti vis tiek teko lietuviškomis raidėmis. Pats pristatymas pasižymėjo faktų bei pasakojimų įvairove bei buvo pačių mokinių rankose. Mažesnėse klasėse taip pat vyko kūrybiškų darbelių apie M.K.Oginskį pristatymas. Turbūt galime drąsiai teigti, jog dabar jau ir vidury nakties pakelti iš miego, vaikai pasakytų, kas per asmenybė buvo M.K. Oginskis.

      Nuotolinės mokymo grupės pristatymai tiesiog pakerėjo visus. Vaikai juk tokie sumanūs ir įžvalgūs, jų interpretacijos yra tikrai vertos dėmesio bei verčiančios susimąstyti.

        Labai įstrigo šių metų tautiškumo seminare Vilniuje vienos lektorės pasakyti žodžiai:  “Atsiminkite, jog šiuolaikiniai vaikai yra kitokie ir būtina į tai atsižvelgti. Svarbu mūsų istorija, tačiau negalima vien tik užsikonservuoti senovėje.”

Daugiau nuotraukų iš renginio pamatysite čia.

Comments are closed.