Įspūdžiai iš LR URM paremto projekto “Skandinavijos lietuvių organizacijų bendradarbiavimo plėtojimas: Islandija ir Danija” seminaro

    20151003_170350_006

     2015 m. spalio mėnesį įvyko labai produktyvus, aktualus bei itin reikalingas seminaras, kurio tikslas buvo labiau išplėtoti ir suaktyvinti Islandijos ir Danijos lietuvių organizacijų bendradarbiavimą bei telktis bendrai veiklai. Islandija yra daugeliu atveju ganėtinai atskirta nuo kitų žemynų, tad įvairius renginius ar seminarus galime surengti tik sutelkę abipuses pajėgas. Džiaugiamės, jog seminaro metu Islandijos lietuviams pavyko užmegzti glaudžius santykius su Jane Hanel, Lietuvos Respublikos ambasados Danijoje ministre patarėja. Ši veikli moteris tryško energija ir nuolatos skatino mus eiti toliau ir niekada nenuleisti rankų. Jos entuziazmu užsikrėtė ne vienas seminaro dalyvis. Pokalbių bei diskusijų metu iškilo daug naujų idėjų, sulaukėme vertingų patarimų, užsimezgė bendrų planų pirmieji daigeliai. Tuo pačiu metu taip pat vyko ir konsulinė misija, susipažinome ir mielai priėmėme naująją Lietuvos Respublikos ambasados Danijoje konsulę Viliją Jatkonienė. Seminaro metu diskutavome, domėjomės kiekvieno asmens kuruojama sritimi, stengėmės išnaudoti visas galimybes ir susirinkti, kuo daugiau naudingos informacijos, o svarbiausias tikslas buvo užmegzti tvirtus ir patikimus ryšius.

       Pagrindiniai seminaro svečiai buvo Neringa Kelting iš Veljė, Danijoje, kuri labai nuotaikingai bei vaizdžiai papasakojo apie lietuviškos mokyklos veiklą, dvikalbius vaikus bei gimtosios kalbos mokymą. Iš jos pristatymo taip pat prisirinkome daug išminties perliukų. Be to, bendraujant, mąstant, atliekant įvairias užduotis, gimsta daug neįtikėtinų sumanymų ateičiai.

         Pats pagrindinis seminaro svečias buvo Dominykas Jaugelis, Lietuvių Jaunimo Sąjungos Danijoje primininkas. Dominykas įdomiai pristatė bei perteikė savo idėjas, kokiais būdais galima pritraukti, sudominti, suintriguoti jaunimą bei pakviesti juos burtis bendrai veiklai. Jo pranešimo tema buvo LYS modelis – nutrūktgalviškas profesionalumas. Tiesiog susižavėję klausėmės apie jų vykdomą veiklą, jaunimo norą dalyvauti ir organizuoti renginius. Nutrūktgalviški sumanymai, pasitikėjimas savimi – tai jaunimo veiklumo sparnai.

        Islandijoje turime tikrai daug jaunų, energingų, talentingų ir kūrybingų žmonių, tad tvirtai tikime, jog Jaunimo sąjunga greitu laiku išvys dienos šviesą ir čia. Jeigu norite prisijungti, būtinai kreipkitės.

Daugiau nuotraukų iš seminaro rasite čia.

Comments are closed.