Vėlinės

20151101_121358

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, kai lankomi artimųjų kapai bei deginamos žvakės.
Islandijos lituanistinėje mokykloje „Trys spalvos“ tradicija tapęs mirusiųjų pagerbimas bei seniausių Reikjaviko miesto kapinių lankymas ir šiais metais rudeniškai šiltą sekmadienio dieną pakvietė visus susirinkti bei trumpam susimąstyti apie tuos, kurių jau nebėra šalia mūsų. Ši tradicija yra itin reikšminga ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, kai visiems susirinkus yra sukuriamas betarpiško bendrumo, jaukumo bei ramybės jausmas. Šiais metais giliems apmąstymams mus pakvietė ir į beveik prieš metus į Islandiją atvykęs lietuviškai kalbantis argentinietis kunigas Juan Carlos Escudero. Kunigas kartu su visais sukalbėjo maldelę už mirusiuosius bei kartu gėrėjosi žvakučių skleidžiama šviesa ir šiluma.

Taip pat tradicija tapęs žvakidžių dekoravimas įvyko spalio 25 d. Kaip ir kiekvienais metais vaikams stiklainiukus dekoruoti padėjo bendruomenės vicepirmininkė Jūratė Leškienė, kuri išmoningai padėjo vaikams medžių lapais, šakelėmis bei šermukšnio uogomis papuošti žvakides. Vaikamas dažnai sunku suprasti abstrakčius ir dažnai tolimus dalykus, todėl stengiamės viską parodyti praktiškai ir tokiu būdu išaiškinti Vėlinių esmę ir prasmę. Savo rankytėmis pasidarytą ir išpuoštą žvakidę jie lapkričio 1 d. nešė ant kapų.
Puoselėdami lietuviškas tradicijas lapkričio 1 d. visi mokyklos mokiniai bei jų tėveliai ir vėl aplankė šalia mokyklos esančias seniausiais Reykjaviko miesto kapines. Sustojome prie Jón Sigurðsson kapo ir uždegėme žvakeles. Pagerbėme vieną svarbiausių ir daugiausiai prie Islandijos nepriklausomybės atgavimo prisidėjusią XIX amžiaus asmenybę.
Grįžę šildėmės kakava ir sotinomės blyneliais! Visi turėjo galimybę šią ypatingą dieną pabendrauti, susikaupti bei pabūti kartu.

Daugiau nuotraukų iš renginio galite pamatyti čia.

Comments are closed.