Tautų šventė

20160528_130620

Kiek apniukusį ir vėjuotą gegužės 28 d. šeštadienio popietę, įvairiausių tautų atstovai rinkosi prie Hallgríms bažnyčios, kur šurmulingai rikiavosi paradui. Tai turbūt viena spalvingiausių Reikjaviko miesto švenčių, kurios metu galima išgirsti įvairių užsienio kalbų, susipažinti su skirtingomis kultūromis bei paragauti visokiausių valgių bei skanėstų. Lietuvių Islandijoje priskaičiuojama virš 1.500. Nors parade šiais metais Lietuvą atstovavo visai nedidelis būrelis lietuvaičių, tačiau mūsų trispalvė garbingai plevėsavo Islandijos padangėje ir atkreipė ne vieno praeivio dėmesį. Šį kartą visa šventė vyko didingoje konferencijų ir koncertų salėje Harpoje, kuri iškilmingai puikuojasi ant vandenyno pakrantės. Harpoje pristatėme Lietuvą, jos papročius, parodėme tautinius drabužius, rankdarbius. Turėjome lankstinukų lietuvių bei anglų kalbomis apie Islandijos lietuvių bendruomenę ir Islandijos lituanistinę mokyklą „Trys spalvos“. Prie lietuviško stendo stovėjo ir Lietuvą pristatinėjo Irena Valužienė, Jurgita Motiejūnaitė bei Jurgita Millerienė. Turėjome nemažai lankstinukų ir apie Lietuvą, kuriais pasirūpino ir juos savo lagaminuose parvežė rūpestingi tautiečiai. Juos dalijome islandams bei pasakojome, kokia gi ta mūsų Lietuva. Maloniai nustebino, jog nemažai mūsų kalbintų islandų jau yra pabuvoję, o viena jauna moteris net buvo ką tik grįžusi iš saulėtos Lietuvos. Visi mūsų gimtąją šalį aplankę islandai negailėjo pagyrų ir žadėjo būtinai ir vėl ten sugrįžti.

Prie įėjimo į Harpą mūsų lietuviškus valgius pristatė mūsų bendruomenės nagingosios moteriškaitės Dalia Lileikienė ir Jūratė Leškienė. Nors reikėjo ne tik pašnekinti praeivius, juos pavaišinti bei papasakoti apie lietuviškus valgius, bet dar ir tvirtai įsikibus laikyti palapinę, jog ji netyčia nepakiltų į orą, šypsenos nuo jų veidų niekur nesitraukė.

20160528_150436

Muzikinis kolektyvas „Gija“ savo dainomis ir vėl pritraukė gausų būrelį klausytojų. Muzikinio kolektyvo nariai atsidėkodami Renatai Pratusytei už begalinį atsidavimą bei sėkmingą vadovavimą chorui įteikė diplomą bei puokštę pavasarinių gėlių.

Dėkojame visiems apsilankusiems, mus pašnekinusiems lankytojams už mielas akimirkas ir lauksime naujų susitikimų.

Daugiau nuotraukų rasite paspaudę čia. 

Comments are closed.