Labdaros vakaras

20161111_183404

Islandijoje gyvenantys lietuviai neabejingi svetimo skausmui. Jau kelis metus iš eilės vykstančiuose labdaros vakaruose, geranoriškai aukojama „Mamų unijos“ įsteigtam fondui, kuris rūpinasi kiekvienu Lietuvos vaiku, susirgusiu onkologine liga. Šie metai ne išimtis. Šios kilnios akcijos suburti lietuviai nepabūgę už lango šėlstančios vėlyvo lapkričio  darganos, rinkosi bendram tikslui, dalyvavo labdaringo vakaro programoje. Programos  metu skambėjo muzikinio kolektyvo “Gija” dainos, vaikiškomis dainelėmis ir nuostabiais savo balsais susirinkusiųjų širdis virpino tos pačios grupės vadovės Renatos Pratusytės  mažieji mokinukai.

20161111_183001 20161111_183014

Labdaros vakaro stalai lūžo nuo gausių lietuviškų vaišių. Lietuviškų gardėsių gausa susirinkusiuosius pradžiugino šeimininkės Neringa Žiūkaitė-Trakšelienė, Irena Valužienė, Jūratė Leškienė bei Kristina Ališauskienė. Jų  gardumynai tapo dideliu indėliu tą vakarą paaukotai sumai. Svečiai pirko puodelius kavai ir lėkšteles lietuviškoms vaišėms įsidėti. Kiekvienas tokį rinkinuką įsigijęs vakaro dalyvis dar gavo dovanų ir kalėdinę „Mamų unijos“ atvirutę tiesiai iš Lietuvos. Ne mažesnis to vakaro indėlis buvo surinktas iš auksarankės lietuvės  mezgėjos Romos Šimkūnienės, atstovaujančios islandų mezgimo reikmenų įmonei „Tinna“, dirbinių. Jos bei islandžių mezgėjų rankdarbių paroda-pardavimas sulaukė didelio susirinkusiųjų dėmesio, daugelis įsigijo šiltų megztinukų žiemai. Surinkti pinigėliai ženkliai papildė vakaro fondą. Labdaros vakaro ir visos akcijos organizatorė Dalia Lileikienė savo nuoširdžia padėkos kalba ne vienam išspaudė  ašarą, ašaras šluostėsi ir ji pati. Žodį tarė Islandijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jurgita Motiejūnaitė. Vėliau vakaro programoje sekė linksma viktorina, viktorinos laimėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Didelio svečių susidomėjimo sulaukė ir bendruomenės pirmininkės Jurgitos Motiejūnaitės pasiūlytas psichologinis, charakterio ypatumus atskleidžiantis, geometrinių figūrų testas. Beja, minėtas labdaros vakaras buvo tik vienas iš keleto būdų piniginėms aukoms surinkti. Savaitę prieš ir savaitę po renginio Islandijos lietuviai įvairiais keliais dėjo savo įnašą į bendrą labdaros aruodą.  Perduodami savo  paaukotą sumą Lietuvos Mamų unijai, Islandijos lietuviai siunčia nuoširdžius linkėjimus mažiesiems Lietuvos ligoniukams. Siunčia mintyse sukalbėtą maldelę už jų pačių ir jų artimųjų stiprybę  be galo sunkioje  kovoje prieš klastingą ligą, nelauktą ligą, kurios akivaizdoje mažieji netenka savo prigimtinės teisės į ramią vaikystę.

20161111_184227

Nuoširdžiai dėkojame visiems aukojusiems bei prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Jūsų paaukota suma 216.430 kr. bus persiųsta „Mamų unijai“. Paskutinė galimybė prisidėti prie paramos „Mamų unijai“ yra aktyvus dalyvavimas futbolo turnyre 5X5, kuris vyks gruodžio 3 d., kurio metu surinktos lėšos bus taip pat skirtos onkologine liga sergantiems vaikams Lietuvoje.

Šiuo advento laikotarpiu dalinkime šilumą kitiems, tada ir mums patiems bus šilčiau.

Daugiau nuotraukų iš renginio rasite paspaudę čia.

Comments are closed.