Vaikų meno dienos centrinėje Reikjaviko bibliotekoje

20170429_142104

2017 m. balandžio 29 d., kaip ir kiekvienais metais, Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ mokytojos bei mokinai dalyvavo Reikjaviko miesto organizuojamose Vaikų meno dienose. Šios dienos yra skirtos vaikų saviraiškai, kūrybingumui bei vaizduotės polėkiui atskleisti. Vaikų meno dienų metu vaikai yra visų dėmesio centre. Jie su dideliu pasididžiavimu demonstruoja savo darbelius, dainuoja, šoka, rengia įvairius pasirodymus.

20170429_140336 20170429_140359

Mūsų lituanistinė mokykla šiais metais dalyvavo Gimtosios kalbos organizacijos, kuri jungia įvairias gimtosios kalbos grupes Islandijoje, surengtoje akcijoje „Saugokime gamtą“. Mokykloje vaikai aptarė, kodėl reikia saugoti gamtą bei ieškojo efektyvių būdų tai atlikti kasdieninėje savo veikloje. Vaikai labai greitai atranda problemų sprendimų būdus, todėl parėję namo jie uždavė tėveliams daug klausimų apie atliekų rūšiavimą, daugkartinį daiktų panaudojimą bei meno kūrinius iš beverčių daiktų. Jeigu vaikus sudominsime aplinkosauga, jiems tai taps įprastu dalyku. Galime nuoširdžiai pasigirti, jog praėjusių metų kalėdinė mokyklos eglutė buvo padaryta iš žaliai nudažytų kiaušinių padėklų.

Netikėtai sutapo, kad šių metų Vaikų meno dienų tema taip pat buvo aplinkosauga. Todėl mes daug nesukę sau galvos nusprendėme pristatyti lietuviškas Užgavėnių tradicijas, nes mokyklos vaikai Užgavėnių kaukes kaip tik ir daro iš jau niekam nebereikalingų medžiagų. Be to, ir pačios Užgavėnės byloja apie senovės žmonių darbštumą, taupumą, susilaikymą bei išradingumą. Vyriausieji mokyklos mokiniai suvaidino Kanapinio bei Lašininio grumtynes dėl valdžios, dainavome ir šokome tradicinius šokius tokius kaip „Šiaudų batai“, „Mikučiukas rugius sėjo“ ir „Pjoviau šieną“. Taip pat sužaidėme kelis žaidimus: traukėm virvę, keptuvėse nešėme blynus ir kartu lenktyniavome, žaidėme gaidžių peštynes.

Pasibaigus šiai programai pakvietėme visus šventės dalyvius pasidaryti Ušgavėnių kaukes. Norinčiųjų buvo tiek daug, kad keturios mūsų mokyklos mokytojos vos spėjo suktis. Islandams bei jų vaikams tai labai labai patiko, jie kaukių per Užgavėnes niekada nedaro, tad liko labai sužavėti mūsų idėjomis panaudoti beverčius daiktus išradingų kaukių kūrybai.

Dėkojame visiems dalyviams, kad buvote kartu. Daugiau nuotraukų rasite čia.

Comments are closed.