Ir toliau tęsiame pažintį su išskirtine Islandijos gamta

Kaip sakoma, kai užsikrėti kelionių bei laipiojimų į kalnus liga, tai ir nebegali sustoti. Stipriu startu pradėję mūsų aktyvaus poilsio užsiėmimus, juos tęsiame ir toliau. Malonu stebėti, kad prie mūsų veiklos prisijungia vis daugiau tautiečių, užsimezga naujos pažintys bei yra aptarinėjamos įvairios idėjos, kuriami planai, teikiami pasiūlymai bei pageidavimai.

20170521_161043
Gegužės 21 d. šviečiant saulytei bei prasidedant lubinų žydėjimo metui, visi ir vėl susirinkome kopti į kalną. Šį kartą pasirinkome kalną Esja (914 m.), į kurį bent kartą gyvenime reikia būtinai užlipti gyvenant Islandijoje ir kuris yra didelis aktyvaus piolsio traukos centras, esantis tik 20 km. nuo Reikjaviko miesto. Šis kalnas dažnai pasirenkamas ruošiantis įvairioms varžyboms bei sudėtingiems startams. Tik patys ištvermingiausieji pasiekia jo viršūnę ir gali didžiuotis savimi. Esja yra ir didelis traukos centras turistams. Einant gražiu takeliu, aplinkui žydint lubinams bei čiurlenant upeliui, pamažu lipama vis aukštyn ten, kur karaliauja vien akmenys, o viršuje atsiveria pritrenkiantis vaizdas, jeigu jo nebūna užgrobia išdykėliai debesys.

DSC_0502 DSC_0629 DSC_0652 DSC_0770 (1)
Birželio 4 d. pirmą kartą Islandijoje buvo suorganizuotas bėgimas „5 už Lietuvą“. Buvo bėgama gražia vandenyno pakrante, o startuojama nuo gražiosios Islandijos Harpos. Bėgime dalyvavo net 32 bėgikai.
Birželio 16 d. nenuilstanti Renata Pratusytė pirmą kartą pakvietė dviračių sporto mėgėjus į pirmąjį 30 km. pasivažinėjimą. Susirinkę 8 šaunūs dviratininkai padėjo tvirtus pamatus šiai naujai veiklai puoselėti.
Birželio 18 d. ir vėl lipom į kalną, o tiksliau sakant, lipom apžiūrėti vieno gražiausio Islandijos krioklių Glymur. Ilgą laiką Glymur (198 m.) buvo laikomas aukščiausiu Islandijos kriokliu, kol nebuvo surastas dar aukštesnis, iki kurio, deja, prieiti nėra galimybės, nes jis yra apsuptas ledyno. Šiuo metu vienintelė galimybė jį apžiūrėti – iš paukščio skrydžio. Tačiau Glymur visuomet žavi savo gamta, paukščių gausa, šaltomis kalnų upėmis bei aikčiojanti verčiančiais vaizdais. Patyrėme nemažai nuotykių eidami per upes bei stovėdami ant skardžių, kur pajunti visą gamtos didybę bei žmogaus menkumą.
Birželio 19 d. ir vėl kvietėme pasivažinėti dviračiais.
Islandijos lietuvių bendruomenė nuolatos organizuoja įvairius renginius, tad sekite informaciją facebuke bei interneto puslapyje www.ltis.org. Kartą prisijungę prie mūsų, įsitikinsite, kad tai būti kartu yra labai smagu ir turininga.

Daugiau nuotraukų iš kelionių po kalnus rasite čia. Nuotraukų reportažas iš bėgimo “5 už Lietuvą” čia. 

Comments are closed.