Islandijoje – sporto ir sveikos gyvensenos savaitė, skirta Sporto metams Lietuvoje pažymėti

Rugsėjo 30 – spalio 8 dienomis Reikjavike ir jo apylinkėse vyko Islandijos lietuvių bendruomenės organizuojami sporto ir sveikos gyvensenos savaitės renginiai, skirti Sporto metams Lietuvoje pažymėti. Savaitės metu vyko net devyni renginiai, kuriuos iš dalies finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

21314430_10214335156238649_2758673770631664274_n

Sporto savaitę pradėjome sveikatingumo ir sporto diena lituanistinėje mokykloje „Trys spalvos“. Visas šeštadienis buvo paskirtas sveikai gyvensenai ir sportui, pamokas pradėjome visi kartu vienoje klasėje. Mokytoja Renata parodė du nuotaikingus filmukus apie tai, kaip mergaitė mokino robotuką sveikai maitintis, rytais daryti mankštą bei taisyklingai sportuoti. Vaikai klausėsi net ausis ištempę ir labai viskuo domėjosi. Vėliau išėjome sportuoti į lauką, kur visų klasių mokinių, nuo 2 iki 15 metų, laukė linksmosios estafetės. Įveikus visas rungtis mokiniams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai, medaliai bei sveikos mitybos dovanėlės.

Sekmadienį, šviečiant saulytei, gražus būrelis vaikų ir suaugusiųjų kopė į Hafnarjordure esantį Hegafell kalną (338 m.). Kalnas nėra aukštas, tačiau lipti reikia įspūdingu akmenų tuneliu. Kalno viršūnėje mus pasitiko pūdinga vaivorykštė bei netoliese kabantis lietaus debesis. Užlipę gėrėjomės aplinkiniais vaizdais bei pasirašėme svečių knygoje. Į kalną nepatingėjo lipti ir šuniukas Kaukas, kuris suteikė daug džiaugsmo ir vaikams, ir suaugusiems.

IMG_2338

Pirmadienį Islandijos lietuvių bendruomenė kvietė į atvirą paskaitą apie sveiką ir natūralų gyvenimo būdą su pašnekovėmis iš dviejų sveiko maisto parduotuvių Reikjavike. Paskaitos tema “Sveikos gyvensenos ABC”. Dėstytojos Benedikta ir Eygló diskutavo apie vitamino D trūkumą ir jo svarbą Islandijoje gyvenantiems žmonės, pristatė žmogaus sveikatą lemiančius veiksnius bei teikė mitybos rekomendacijas. Tai pat patarė atidžiai išsistudijuoti perkamų produktų sudėtį bei vengti kenksmingų maisto pakaitalų.

Antradienį Islandijos lietuvių jaunimo sąjungą pakvietė lietuvius į protų mūšį tema “Sportas Lietuvoje ir Lietuvos sportininkai“. Į mūšį atvykę dalyviai ilgokai suko galveles ir atsakinėjo į klausimus, kol galiausiai “Gudručių” komanda įveikė “Olimpiečius”. Visi dalyviai apdovanoti prisiminimo dovanomis, sveiko maisto papildais bei diplomais.

Trečiadienio vakarą pakvietėme linksmai pajudėti su zumbos mokytoja Neringa. Šaunios merginos susirinko į labai aktyvią treniruotę ir šokio judesiais lavino savo kūną. Merginos liko sužavėtos šokiu ir domėjosi kada gi ir vėl susitiksime kitoje treniruotėje.

IMG_2423

Išgirdę daug naudingų patarimų sveikos gyvensenos klausimais Islandijos lietuviai skubėjo registruotis ir į ketvirtadienį vykusią Jogos pamoką. Ši pamoka sulaukė labai didelio susidomėjimo: pirmoji grupė buvo surinkta jau per pirmąją registracijos valandą. Paskelbus papildomą registraciją į antrąją grupę, ši irgi užsipildė kosminiu greičiu. Projekto metu įsigijome kilimėlius ir visi norintys turėjo galimybę išmokti atpalaiduoti kūną, lavinti koordinaciją bei ištvermę.

Penktadienis ir šeštadienis buvo paskirtas vienoms iš populiariausių bei vyriškosios lyties atstovų mėgstamiausioms šakoms – futbolui ir krepšiniui. Penktadienį vyko vyrų salės 5×5 futbolo turnyras. Nedideliu skirtumu komanda „Number one“ nusileido vaikinų komandai „Prikabink“. Visi dalyviai gavo atsiminimo diplomus, pirmoji vieta išsivežė namo ir turnyro taurę. „Prikabink“ komandos nariai salės futbolo turnyre dalyvavo ne pirmą kartą, tik šį kartą jie buvo atvykę su tikslu – nuskinti laurus ir namo parsivežti taurę. Turnyre dalyvavo keturios vyrų komandos.

IMG_2446 IMG_2485

Šeštadienį vykęs 3×3 vyrų salės krepšinio turnyras pritraukė net aštuonias komandas. Vyrai skubėjo ne tik iš Reikjaviko, bet ir iš Hella miestelio, nutolusio 90 kilometrų nuo sostinės. Po trumpo apšilimo, ryžtingai nusiteikę vyrai stojo atkaklion kovon ir taiklių metimų bei geros gynybos pagalba siekė išlikti savo grupės lentelės viršuje. Po kovų grupėse bei pusfinalyje paaiškėjo, jog finale susitiks „Trys bananai“ ir „Akrafell“ komandos. Šį kartą sėkmė aplenkė „Akrafell“ komandą ir dideliu rezultatu nusileido savo priešininkams. Antrojoje ir trečiojoje vietoje likusios komandos buvo apdovanotos paguodos prizais ir dalyvio pažymėjimais, nugalėtojai namo išsivežė taurę, medalius ir atminimo dovanas.

Paskutinis sporto savaitės renginys vyko sekmadienį, Islandijos sostinėje, netoli miesto centro esančiame Klambratun parke. Šios šeimų sporto šventės tikslas – skatinti šeimas sistemingai mankštintis, turiningai praleisti laisvalaikį drauge. Šventės dalyviams įteikti organizatorių įsteigti prizai ir diplomai.

Tokios nuostabios ir aktyvios savaitės dar neturėjome!

Sporto savaitės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja gausiai susirinkusiems dalyviams bei renginio rėmėjams – Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Dėkojame renginius parėmusioms Hreysti ir Sportvörur parduotuvėms.

Daugiau nuotraukų ir video iš renginių savaitės paspaudus čia.

Comments are closed.