Šmėklinės ir pasiruošimas joms

Šiais metais lietuviškoje spaudoje atsirado keletas įdomių siūlymų angliškam Halloween pavadinimui pakeisti. Vienas jų buvo Šmėklinės. Kas čia žino prigis, neprigis, bet šiais metais šiuo žodžiu pasinaudosime ir mes.

20171025_210636

Taigi, spalio 25 dieną Islandijos lietuvių bendruomenė pakvietė į pirmąją šmėklinių makiažo pamoką. Islandijoje šios šventės populiarumas kyla kaip ant mielių, yra organizuojami įvairūs vakarėliai tiek vaikams, tiek suaugusiems, todėl daugeliui buvo tikrai aktualu išmokti keletą gero makiažo paslapčių. Pamokoje dalyvavo ne tik moterys, bet ir paauglės merginos, kurios dar tik susipažįsta su kosmetika ir jos gudrybėmis. Susirinkusios merginos turėjo galimybę iš arti pasižiūrėti į šį kruopštų ir kūrybingą procesą. Dalyvės galėjo užduoti joms rūpimus klausimus apie makiažą, kosmetiką bei įvairias kosmetikos priemones. Makiažo paslaptimis dalinosi makiažo meistrė lietuvė Simona Žemitanaitė, kuri  yra baigusi makiažo mokyklą Islandijoje. Vakaro įspūdžiai buvo neįkainojami ir visi liko labai patenkinti. Vakaro eigoje Simona tikrai visus įtikino, jog kiekvienas gali pasidaryti nepriekaištingą makiažą įvairioms gyvenimo progoms. Svarbiausia reikia nebijoti, o improvizuoti ir tikėti, kad viskas tikrai pavyks puikiai. Na, o koks gi renginys be loterijos. Kaip sakoma mažos dovanėlės stiprina draugystę. Renatos Pratusytės iniciatyva ne tik išmokome makiažo paslapčių, bet ir išėjome namo su dovanėlėmis.

20171025_210934

Lapkričio 4 d. jau pramokę makiažo subtilybių Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ mokytojos surengė vaikams šmėklinių diskoteką. Pamokos buvo sutrumpintos, o vaikų tiesiog nebuvo galima atpažinti. Kas išsipiešę veidus, kas pasislėpę po kaukėmis, kas patys pasidarę kostiumus, bet svarbiausia linksmai klegėdami rinkosi į mokyklą. Pamokos buvo kitokios ir dėl mokykloje besilankančių svečių iš Lietuvos – Zitos Martinavičiūtės bei Tomos Pargaliauskaitės. Zita ir Toma yra muzikantės, Zita atlieka soprano partijas, o Toma akomponuoja fortepijonu. Vaikams jos papasakojo apie dainininkės ir muzikės profesijas, parodė sceninę suknelę, kurią išvydę mokyklos mergaitės net išsižiojo iš nuostabos, o kai Zita uždainavo, tai klasėję įsivyravo mirtina tyla, nes mokyklos mokiniai dar niekada nebuvo girdėję taip atliekamų dainų. Paskui vaikai dar ilgai diskutavo, kad Zita dainavo kažkaip kitaip, bet labai gražiai. Štai čia ir yra pažinimo džiaugsmas. Dėkojame Zitai ir Tomai už apsilankymą ir lauksime kitų susitikimų. Na, o pasiklausę gražių dainų, kibome į darbus. Pasimokę visi rinkomės į šmėklinių diskoteką. Ten buvo ir įvairių žaidimų, ir siaubo kambarys ir šauni diskoteka.

20171104_133636 20171104_140728 20171104_141253_002

Dėkojame visiems dalyvavusiems! Daugiau nuotraukų rasite paspaudę čia.

Comments are closed.