Istorijos skrydis su „LT identity“ ir istoriku dr. Norbertu Černiausku

Islandijos lietuvių bendruomenė lapkričio 12 d. pakvietė Islandijoje gyvenančius lietuvius jau į antrąjį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginį. Šį kartą kvietėme visus pakilti į istorijos skrydį su dr. Norbertu Černiausku bei pasigilinti į Lietuvos istorijos subtilybes į viską žvelgiant kiek kitokiu rakursu nei paprastai. Istoriko paskaita sulaukė didelio susidomėjimo bei atskleidė daug naujų dalykų apie Lietuvos praeitį, Lietuvos trisplavės evoliuciją bei įvairių istorinių įvykių poveikį Lietuvai kaip valstybei. Buvo labai prasminga pasinerti į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio esmės bei prasmės ieškojimus bei akivaizdžiai suvokti, kokia ta Lietuva vis dėlto yra ypatinga, žavi bei dvasiškai stipri šalis.

20171112_121346 - Copy

Kol tėveliai klausėsi Norberto paskaitos, dizainerė Jolanta Rimkutė veda kūrybiškus užsiėmimus su vaikučiais. Jie visi kartu aptarė, kas yra ta Lietuva, ką ji mums reiškia ir kokia gi ji yra išlikusi mūsų prisiminimuose. Vaikai piešė piešinius, o paskui ruošėsi kūrybinėms dirbtuvėms ir mokėsi kaip reikia antspauduoti ant marškinėlių, kad jie būtų gražūs ir labai lietuviški.

20171112_133028 - Copy 20171112_183658 - Copy 20171119_221316 - Copy

Pasibaigus paskaitai tiek tėveliai, tiek vaikučiai pasiraitojo rankoves ir pasinėrė į savos tapatybės paieškas. Visi labai apgalvotai rinkosi antspaudukus, pirmiausiai juos atidžiai išsistudijavo, išsiaiškino, kas yra ant jų pavaizduota, apgalvojo spalvų gamą ir tada jau kūrė savo proginius marškinėlius, kuriais galės pasipuošti pasitaikius tinkamai progai. Nuostabu buvo stebėti kaip vaikai stačia galva nėrė į lietuviškos tapatybės pasaulį ir jautėsi lyg žuvys vandenyje. Suaugusieji irgi labai stengėsi, nors kartais jiems ir prireikdavo net kelių ar keliolikos bandymų tinkamam rezultatui išgauti. Visiems buvo itin smagu tautiniais bei valstybiniais simboliais dekoruoti marškinėlius bei išgirsti Lietuvos valstybės sėkmės istoriją. Jeigu kiekvienas iš mūsų pažvelgtume į Lietuvos valstybę kaip į nuolatinį kilimą, siekimą stebinti bei sužavėti pasaulį, tikrai galėtume dar labiau didžiuotis būdami lietuviais.

Labai dėkojame Norbertui bei Jolantai už tokį šiltą, prasmingą bei betarpišką bendravimą ir sakome iki kitų susitikimų.

Daugiau nuotraukų rasite paspaudę ant nuorodos čia.

Comments are closed.