Islandijos lietuvių bendruomenei – 10 metų

Jau nuo neatmenamų laikų stalo žaidimai buvo vertinami kaip puikus laiko praleidimo būdas. Kovo 8 –ąją, Islandijos lietuvių jaunimo sąjunga savo narius pakvietė į jau antrąjį nuotaikingą bingo vakarą. Vertingus bingo laimėjimus tą kartą dovanojo gerai Islandijoje žinomos įmonės ir organizacijos. Pirmoji į vakaro svečius kreipėsi Jaunimo sąjungos pirmininkė Rasa Vareikienė. Pasisveikinusi su žaidimo dalyviais ji taip pat pasveikino ir vieną iš sąjungos aktyvo merginų Rimantę Skibickaitę, simbolinę moterims dieną švenčiančią savo gimtadienį. Vėliau tarptautinės moters dienos proga, sąjungietis Petras Paulauskas pasveikino moteris, dovanodamas joms originalius orinių sausainėlių ryšulėlius bei gėles. Visą žaidimo laiką  lydėjo juokas ir puiki  nuotaika, prie stalų  sėdėjo net kelios šeimos su vaikais. Bingo vakarą organizatoriai įvardino kaip  ypatingai pasisekusiu, nes visi jo dalyviai į namus parsivežė mažesnius ar didesnius laimėjimus.

20180308_191833 20180308_192525

Kovo 11 d. ganėtinai ansktyvą, tačiau labai saulėtą sekmadienio rytą Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ tėveliams buvo surengtos paskaitos – diskusijos su iš Lietuvos atvykusia psichologe Rūta Misiuliene. Pagrindinė  paskaitų tema “Tėvų ir vaikų kasdieniai rūpesčiai”. Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“ stengiasi visapusiškai ugdyti savo mokinius, todėl tėveliams buvo sudarytos puikios galimybės pasiklausyti psichologės paskaitos bei užduoti jiems aktualius klausimus. Iš viso įvyko trys paskaitos – diskusijos atitinkamai pagal vaikų amžiaus grupes. Taip pat įvyko du susitikimai su mokytojomis, kurių metu buvo aptarti itin svarbūs vaikų ugdymo bei motyvacijos aspektai. Galiausiai, kovo 17 d. Rūta lituanistinės mokyklos patalpose susitiko su dviem vyresnio amžiaus vaikų grupėmis, kur žaidimo forma jiems buvo perteikta svarbi bei vertinga informacija. Esame įsitikinę, jog diskusijų bei pokalbių metu, galime sudėti taškus ant i įvairiuose, kartais net ganėtinai sudėtinguose vaikų ugdymo procesuose bei rasti tinkamiausius sprendimo būdus.

20180311_122616 20180311_122729 20180311_163648

Kovo 11 – osios vakare visus pakvietėme į gražų ir didingą šokio spektaklį. Išvykdami iš savo šalies ir uždarydami laikinai ar visam laikui savo gimtųjų namų daris, lietuviai tam tikra prasme pasauliui atidaro langą į Lietuvą. Turėdami galimybę kalbėti savo  vardu, jie didžiuojasi būdami tikraisiais savo krašto ambasadoriais. Taip veikia visos pasaulio lietuvių bendruomenės, o Islandijos lietuvių bendruomenė ne  išimtis, nors ir maža savo apimtimi, ji  garsi savo veikla ir nudirbtais darbais,  kovo 11 – ąja, atšventė garbingą 10 – ies gyvavimo metų jubiliejų. Gimtadienis nebūtų gimtadieniu be netikėtumų, dovanų ir nuoširdžių sveikinimų. Šventinė programa ir žinoma didžiulis šokoladinis tortas, kurio viduryje puikavosi bendruomenės logotipas, vainikavo svečių lūkesčius. Beje, gimtadienio tortą jubilijatei dovanojo  Islandijos lietuvių globėja, Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikai. Bendruomenės svečių tarpe buvo galima pamatyti bendruomenės įkūrėją  Inga Minelgaitę bei bendruomenės garbės svečią Vytautą Narbutą. Šventinį  vakarą sveikinimo kalba pradėjo tuometinė bendruomenės tarybos pirmininkė Jurgita Motiejūnaitė. Jurgita susirinkusiesiems perskaitė Danijos ambasadorės Gintės Damušytės sveikinimo žodžius, bendruomenę sveikino ir Islandijos lietuvių jaunimo sąjunga. Visgi tikrąja vakaro kulminacija tapo šventinė programa, kurios metu pasirodė gimtadienio projekto vadovės Jurgitos Millerienės pakviestos urbanistinio šokio grupės „Low Air“ iš Lietuvos pasirodymas. Renginio metu buvo pristatytas šokio spektaklis “FEEL-LINK”, kuris yra pirmasis urbanistinis šokio spektaklis Lietuvoje. Spektaklis buvo nominuotas ir Auksiniam scenos kryžiui. ,,Feel-Link“ nagrinėja dviejų žmonių vidinius išgyvenimus, sukeltus įvairių meilės ir santykių patirčių. Spektaklio veikėjai pasitelkia laisvo urbanistinio šokio technikas, padedančias išlaisvinti kūno motoriką ir kartu priartinančias kūrinio temą prie jaunosios kartos šokio vertybių. Tai buvo reginys, kurio dėka praturtėja žmogaus vidinis pasaulis ir iš slapčiausių pasamonės kertelių pažadinami snaudžiantys jausmai. Pasibaigus šokio spektakliui, gimtadienio svečiai vaišinosi tortu, jaukiai prie saldumynų ir puodelio kavos dalinosi vakaro įspūdžiais. Prasmingas bendruomenės gyvavimo kelias buvo pažymėtas brandžioje aplinkoje, tokia iš tiesų ir pati bendruomenė, brandi ir neabejotinai užimanti svarbią vietą daugelio, toli šiaurėje gyvenančių lietuvių širdyse.

FB_IMG_1520860967749

Na o, kovo 17 d. taip pat tikrai labai ilgam išliks mokyklos vaikų, tėvelių bei mokytojų atmintyje, nes ją tą dieną aplankė Islandijos prezidentas Guðni Th. Jóhannesson. Mokyklos kvietimu, jis mielai sutiko susitikti su mokyklos vaikais, jų tėveliais bei mokytojais. Prezidentas visus sužavėjo savo nuoširdumu bei paprastumu. Pirmiausia Renatos Pratusytės vadovaujamas mokyklos choras parengė trumpą pasirpdymą. Mokiniai dūdelėmis atliko  dainą „Jurgeli, meistreli“, o tuo metu prezidentas su vaikais smagiai sukosi šokio ratelyje, o vėliau sudainavo dainą „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“. Taip pat prezidentas papasakojo ir savo įspūdžius iš savo viešnagės Lietuvoje, kur buvo pakviestas švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100- mečio. Jis pabrėžė kaip svarbu yra mokėti daug kalbų bei nepamiršti savo gimtosios kalbos. Islandijos prezidento žmona yra iš Kanados, jie kartu augina 4 vaikus, kurie puikiai kalba ir islandų, ir anglų kalbomis. Iš viso jis turi net 5 vaikus. Paskui Islandijos lituanistinės mokyklos vadovė Jurgita Millerienė kartu su prezidentu aplankė kiekvieną klasę bei trumpai papasakojo apie mokyklos vykdomą veiklą.

29472655_1971109266294239_2669543335214972928_n

Daugiau nuotraukų rasite paspaudę čia. 

Comments are closed.