Velykų belaukiant

Pavasaris nors ir labai jau netvirtais žingsneliais, tačiau atkakliai skinasi kelią į žemę, na o mes pradedame ruoštis Velykoms – pavasario ir prisikėlimo šventei. Kovo 24 d. Islandijos lietuvių bendruomenė kartu su Islandijos lituanistine mokykla „Trys spalvos“ pakvietė visus į kiaušinių marginimo popietę. Šį kartą mokyklos mokytoja Simona mus pamokė kiaušinių marginimo dekupažu paslapčių. Kadangi pagrindiniai marginimo meistrai yra vaikai, tai šis marginimo būdas buvo tinkamas visiems nuo paties paties mažiausio iki paties paties vyriausio. Marginant kiaušinius buvo naudojamos įvairiausios servetėlės ir kiaušinio baltymas. Vaikai susikaupę rinkosi jiems gražiausias servetėles, dėjo ant kiaušinių ir kruopščiai tepė kiaušinio baltymu. Smagu buvo žiūrėti kaip nuoširdžiai vaikai džiaugėsi savo marginimo rezultatais. Suaugusiems irgi teko pasukti galveles kaip čia gražiau sudėlioti piešinukus, kad kiaušinis taptų nepakartojamas.

20180324_135103 20180324_135436

Prieš Velykas reikia ne tik peno dvasiai, bet ir kūnui. Islandijos lietuvių bendruomenės tarybos narė Renata Pratusytė kovo 25 d., sekmadienį, pakvietė visus ir vėl pradėti žygių sezoną lipant į Úlfarsfell kalną (aukštis 296 m.) bei po žiemos pramankštinti kaulelius. Pirmam lipimui buvo pasirinktas patogus lipimui kalnas, į kurį galėjo lipti ir šeimos su vaikais, o vaikučių susirinko tikrai nemažai. Pačiai jauniausiai tebuvo dveji metukai, kuri patogiai sau įsitaisiusi kėdutėje nuolatos krykštavo leidžiantis nuo kalno. Nors kalnas ir nėra aukštas, tačiau vis dėlto reikėjo įveikti apie 5 km. per purvynus, nes žemė dar buvo gerokai klampi ir šlapia. Ne vienas įsmigo beveik iki kelių, tačiau užtat buvo smagu. Beeinant vis pasigirsdavo šūktelėjimų, kurie kaip tik ir reiškė – oi, įklimpau. Rengdami įvairius žygius, stengiamės, jog dalis jų būtų tinkami ir šeimoms su vaikais. Nors ir pūtė stiprokas vėjas, tačiau visų susirinkusiųjų nuotaika buvo puiki. Dažnai būna sunkoka išsiruošti, tačiau tikrai verta įveikti save, prisijungti prie šaunios kompanijos bei patirti naujų įspūdžių. Beje, oras dažniausiai nėra jau toks blogas, kai iškiši nosį į lauką.

20180325_125514 20180325_125538

Linkėdami pavasariškų, kvepiančių ir gražių šv. Velykų kviečiame jus visus į Islandijos lietuvių bendruomenės organizuojamą Velykų šventę antrąją Velykų dieną.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Comments are closed.