Balta Velykų šventė

Antrąją šv. Velykų dieną Islandijos lietuvių bendruomenė tradiciškai pakvietė visus susirinkti draugėn ir kartu pasidžiaugti spalvinga pavasario švente. Nors už lango ir nebuvo matyti jokių gamtos atgimimo požymių, nes viskas buvo paslėpta po balta sniego paklode, tačiau pačiam renginiui tikrai netrūko nei spalvų, nei šypsenų, nei juoko.

20180402_140226 20180402_140300

Šventės metu buvo surengtas pavasariškiausių salotų konkursas, tai šventę ir pradėjome nuo jų ragavimo. Tuo pačiu metu kiekvienas šventės dalyvis parodai išstatė gražiausią savo margutį. Skaniausios salotos buvo pagamintos Jūratės, o gražiausias margutis buvo Gabrielės. Gabrielės šeimos nariai yra nuolatiniai šventės dalyviai ir labai dažni gražiausio margučio konkurso nugalėtojai. Neįtikėtina, tačiau jie kasmet atranda vis naujų būdų publikai pavergti.

Vėliau linskmybės tęsėsi grupelėse. Mamytės buvo pakviestos komponuoti pavasarinių puokščių, na o tėveliai gamino inkilėlius iš tuščių pieno pakelių. Prie jų prisijungė ir vyresnio amžiaus vaikai. Vėliau vėlgi vyko balsavimas. Sunkoka buvo išrinkti vieną laimėtoją, nes tikrai buvo į ką akis paganyti. Gražiausią puokštę sukomponavo Laura, o gražiausią inkilėlį padarė Rugilė. Kol tėveliai ir mamytės ieškojo įkvėpimo, Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ mokytojos su vaikais žaidė įvairiausius žaidimus. Vaikai puikiai pravėdino plaučius stengdamiesi kuo toliau nupūsti stiklines, vėliau šaukštuose nešė kiaušinius, žaidė skrybėlių žaidimą, rinko stipriausią margutį, paskui skaičiavo, kieno margutis išsisuks ilgiausiai, puošė didelį popierinį margutį, o galiausiai rideno kiaušinius. Visų konkurso nugalėtojų laukė malonūs prizai, o visi vaikai gavo muilo burbulų.

20180402_141929 20180402_150535

Mes labai tikimės, jog savo juoku, gera nuotaika ir kūrybiškumu, tikrai pagaliau prisišauksime pavasarį.

Daugiau nuotraukų rasite čia. 

Comments are closed.