Islandijos ” Kultūros naktis ” 2018

19A9E0B6-5BF5-494F-A8E4-94D061406A20683A9453-9899-4B47-9BB4-52FCDAE59953F41F7056-2164-4DCC-BB43-A8D8572B797AFDA57E5B-45C6-4610-B98D-2420B7A50C7C4BE6EAC0-FE5D-48F8-BC0C-8FA9C950F08D

Islandijos ir Lietuvos valstybingumo 100 mečiai

Islandijos lietuvių bendruomenė jau keletą metų dalyvauja Islandijos sostinėje, Reikjavike, rugpjūčio mėnesį rengiamame „Kultūros nakties“ festivalyje, kuris yra išgarsėjęs ne tik Islandijoje, bet ir toli už jos ribų. „Kultūros naktis“ pasižymi pačių margiausių renginių gausa, kur kiekvienam yra suteikiama unikali galimybė ne tik atskleisti savo sugebėjimus, bet ir aplankyti parodas, muziejus, susipažinti su įvairiomis veiklomis bei atrasti kažką naujo.

Šiais metais visą dėmesį skyrėme Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio bei Islandijos 100 metų savivaldos Danijos Karalystės sudėtyje sukaktimspaminėti. Pagrindinis renginio tikslas buvo supažindinti renginio svečius,ypatingą dėmesį skiriant vaikams, su populiariomis lietuviškomis bei islandiškomis sporto šakomis, tautiniais kostiumais bei lietuvių liaudies dainomis. Pirmiausiai renginio svečius pakvietėme išbandyti jėgas taikliojo mėtymo į krepšį varžybose. Buvome maloniai nustebinti sulaukę daugybės taiklių bei išradingų metimų. Ši lietuvių mėgstamiausia sporto šaka taip pat buvo labai populiari ir tarp moterų. Vėliau išbandėme ir vieno lietimo žaidimą, kur vartininkui išspyrus futbolo kamuolį į aikštelę, kitas žaidėjas galėjo jį tik kartą susistabdyti ir tada jau bandyti spirti į vartus. Šioje rungtyje karaliavo vien tik vaikai. Taip pat buvo surengtas ir dešrainių valgymo konkursas, kuriame ir vėl didžiausi entuziastai buvo vaikai. Pertraukėlių metu klausėmės Rasos Vareikienės ir Neringos Eidukienės atliekamų lietuvių liaudies dainų. Vėliau prie jų prisijungė ir vaikai, kurie visus pavergė savo užburiančiomis dainomis. Lietuvių tautiniai kostiumai visada labai traukia praeivių akį, o šio renginio metu kaip niekad skaisčiai šviečiant saulei jie atrodė kaip niekad įspūdingai. Beje, daug praeivių priėję fotografavo ir mūsų stendą, už kurio dizainą esame širdingai dėkingi Simonai Zemitanaitei. Norime pasidžiaugti, jog į renginio organizaciją šį kartą įtraukėme ir vyriausias Islandijos lituanistinės mokyklos „Trys spalvos“ mokines Kamilę ir Rugilę, kurios papuošė visų norinčiųjų skruostukus islandiškomis bei lietuviškomis vėliavomis. Prie renginio organizacijos prisidėjo ir daugiau vaikų, kurie padėjo pasiruošti ir sudėlioti viską į savo vietas. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai su malonumu imasi atsakomybės ir didžiuojasi būdami lygiaverčiais renginio organizatoriais. Juk taip smagu pačiam išbandyti savo jėgas.

Labai nuoširdžiai dėkojame Jurgitai ir Viktorui Kaubriams taip svetingai mus priėmusius savo restorano „Caruso við höfnina“ kiemelyje. Taip pat norime pasidžiaugti, jog renginį dalinai parėmė ir Kūno kultūros ir sporto departamentas, Reikjaviko „Kultūros nakties“ fondas bei Islandijos lietuvių bendruomenė.

Dėkojame visiems dalyvavusiems.

 

Comments are closed.