Garbės nariai

Arnór Hannibalsson (1934 – 2013)

FréttirŽinomas Islandijos filosofas, Islandijos universiteto filosofijoa profesorius emeritus. Filosofijos magistro laipsnį jis apsigynė Maskvos universitete, daktaro laipsnį apsigynė Škotijos Edinburgo universitete. Profesorius taip pat tyrinėja estetikos, edukacijos, istorijos filosofijos ir mokslo filosofijos sritis. Arnór Hannibalsson daug nusipelnė Lietuvai padėdamas ir palaikydamas kovoje už nepriklausomybę dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Jis taip pat buvo Lietuvos garbės konsulas Islandijoje. Profesorius 2010 m. vasario 5 d. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, kurį 2011 m. rugpjūčio 26 d.  Reykjavike jam įteikė Lietovus prezidente Dalia Grybauskaitė.

Jón Baldvin Hannibalsson

JBH1

(g. 1939 m. vasario 21 d.) – Islandijos ekonomistas, politikas, diplomatas. Edinburge ekonomisto išsilavinimą gavęs būsimasis ministras studijavo ir Stokholmo bei Harvardo universitetuose. Beveik porą dešimtmečių buvo dviejų dienraščių redaktorius, kol 1982 m. išrinktas į parlamentą – Altingą ir buvo jo nariu iki 1998-ųjų. 1984-1996 m. jis vadovavo Islandijos Socialdemokratų partijai, 1987-1988 m. ėjo finansų, o 1988-1995 m. – užsienio reikalų ministro pareigas. Vėliau J. B. Hannibalssonas ambasadoriavo JAV, Suomijoje, atstovavo Islandijos interesams Baltijos šalyse. Jam einant Islandijos užsienio reikalų ministro pareigas, Islandija pirmoji pripažino Baltijos šalių valstybingumą 1991 m. 1990-aisiais jis ne tik priekaištavo vakariečiams diplomatams dėl ignoruojamų kolegų iš Baltijos šalių ir bandė atsilaikyti prieš Maskvos grasinimus nutraukti prekybos sutartis bei žaliavos tiekimą. J. B. Hannibalssonas buvo vienintelis Vakarų valstybės užsienio reikalų ministras, nepabūgęs atvykti į Vilnių iš karto po 1991 m. sausio įvykių pareikšti solidarumo, o po kelių savaičių – su savo tautiečiais pripažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę. Jis apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat yra Vilniaus garbės piliečiu. (Šaltinis: Vikipedija)

Vytautas Narbutas

Menininkas ir scenografas. Dirba ir kuria Islandijoje.

Þorsteinn Eggertsson

(g. 1942m. vasario 25 d.) yra menininkas, dainininkas, muzikantas, žurnalistas, poetas ir tekstų autorius. Savu laiku jis dainavo su KK sekstetu, Guðmundur’o Ingólfsson’o grupe Keflavíke ir keletu kitų muzikinių kolektyvų. Jis studijavo meną Kopenhagoje, kur taip pat 1963 m. dirbo naujienų žurnalistu laikraštyje Alþýðublaðið. Nutraukęs studijas 1965 m. ėmė rašyti į dar keletą laikraštėlių bei, Þórir’o Baldursson’o prašomas, ėmė rašyti populiarių dainų tekstus Savanna trio plokštelėms. Iki šių dienų Þorsteinn parašė daugybę populiarių dainų tekstų įvairiems atlikėjams, apie keturi šimtai jų įrašyti plokštelėse ir kompaktiniuose diskuose. (Šaltinis: Vikipedija)